Miejskie Schronisko we Wroblinie Głogowskim

Saiko

 • Saiko to żywe srebro – wszędzie jej pełno. Zrobi wszystko, żeby być zauważoną – biega, skacze i zaczepia. Pewnie tylko dlatego została zauważona jak biegała porzucona we wsi. Możemy się tylko domyślać dlaczego – wyciągnięte sutki po odkarmieniu szczeniaków mogą sugerować zamianę na fajniejszego, mniejszego pieska. Saiko potrafi też stać w bezruchu – czekając na ulubiony smakołyk. Idealny kompan dla młodych aktywnych osób, z którymi będzie chętnie bawiła się w berka. Na spacerach niepoprawny błazen – zaczepia wszystkich i zachęca do głaskania. Bardzo szybko akceptuje nowe warunki i opiekunów, szybko też uczy się nowych komend. Uwielbia wszelkiego rodzaju aporty i piłeczki. Nie sprawdzona jak reaguje na koty, akceptuje natomiast inne psy. Potrafi pięknie chodzić na smyczy. Saiko to typowa dama kanapowa, szuka więc własnego miejsca wśród opiekunów w mieszkaniu lub w domku przy kominku. Saiko jest odrobaczona, zaszczepiona, posiada czip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do Azylu na ul. Portową 1 lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567

Florian

 • pies
 • GSPZ Amicus
 • Wirtualny opiekun – Urszula Majdańska-Wachowicz
 • Florian okazał się całkiem żwawym i chętnym do figlów starszym panem. Chętnie pobawi się w berka, oczywiście w swoim tempie:), potrafi też aportować, choć nie zawsze się mu chce. Jednego czego nigdy nie odmawia to ustawianie się, aby go pogłaskać lub wyczesać (ale nie na łapach). Bardzo chętnie przebywa przy opiekunach. Łasuch jakich mało – smakołyki wręcz połyka. Bardzo szybko akceptuje nowych opiekunów oraz otoczenie. Nie sprawdzony jak reaguje na koty, nie zaczepia innych psów. Potrafi chodzić na smyczy. Na spacery zabierany chętnie nawet przez młodzież – ujmuje swoim zabawowym zachowaniem, a jednocześnie spokojnym chodzeniem na spacerze. Może mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, ale musi mieć stały kontakt z człowiekiem. Nie wydajemy psów na tereny niezamieszkałe i opustoszałe. Florian jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa w Głogowie pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do Azylu na ul. Portową 1 lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Napi

 • Napi to pies średniej wielkości. Lubi kontakt z ludźmi, jest ogromnym pieszczochem. Bardzo ładnie chodzi na smyczy. Kiedy kogoś zaakceptuje, najchętniej nie opuszczałby go na krok. Nie przepada za innymi psami. Prawdopodobnie w nowym domu przy odpowiednim traktowaniu Napi stanie się łagodniejszy. Jego nerwowość to pozostałość po porzuceniu go na pustej posesji przez poprzedniego właściciela. Jednak na tą chwilę polecamy go do domu bez innych zwierząt. Szybko akceptuje nowe warunki i opiekunów, szybko też uczy się nowych komend. Napi ma dużo energii – przyszły opiekun musi liczyć się z koniecznością zapewnienia psu sporej dawki ruchu. Nie sprawdzony jak reaguje na koty. Prawdopodobnie całe swoje dotychczasowe życie spędził mieszkając na dworze, może więc mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, ale musi mieć stały kontakt z człowiekiem. Potrafi chodzić na smyczy. Napi jest wykastrowany i zaszczepiony, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa w Głogowie pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do Azylu na ul. Portową 1 lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Mila

 • suczka
 • GSPZ Amicus
 • Wirtualny opiekun – Mieszko i Ziemek, Teresa Przybylska
 • Mila to jedna z pięciu suczek odebranych interwencyjnie w pseudohodowli po Łodzią. W zamyśle producenta szczeniąt miała być pięknym „rasowym” beaglem. Wyrosła na piękną śnieżnobiałą panienkę w łatki, najprawdziwszego polskiego Kundelka. Mila od małego szczeniaka była wrzucona do chlewika razem z innymi szczeniakami. Kontakt z człowiekiem miała bardzo ograniczony, dlatego woli towarzystwo innych psów. Mila jest psem, u którego budujemy zaufanie do człowieka – powoli, spokojnie, tak aby nie spłoszyć tej malutkiej cząstki zaufania, którą nas już obdarzyła. Mila w kojcu pozwoli się dotykać, ale jeszcze potrafi w strachu uciec do budy lub posikać się. Troszkę odważniejsza jest poza kojcem – sama podbiega, żeby dosłownie ukraść smaczek i popędzić w bezpieczne miejsce żeby go zjeść. Na szczęście coraz częściej podbiega po smaki i coraz częściej pozostaje blisko nas. Ale założenie obroży to duży stres, a o smyczy nie ma nawet co myśleć w najbliższej przyszłości. Nasza Mila potrzebuje domu cierpliwego, który pozwoli jej w swoim tempie zaakceptować nowe warunki bytowe i nowych opiekunów. Preferujemy dom, w którym jest już pies, od którego Mila będzie się uczyć pozytywnych relacji z człowiekiem, i w którym będzie miała oparcie. Mila nie nadaje się do mieszkania, idealny będzie ogrodzony otwarty teren, po którym będzie mogła swobodnie biegać. Przyszły opiekun Mili, zanim ją adoptuje będzie zobowiązany do kilku spotkań, aby się zapoznać z psem. Jeszcze nie potrafi chodzić na smyczy. Jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Kluska

 • Kluska to jedna z pięciu suczek z rozbitej pseudohodowli pod Łodzią. Ona najbardziej przypomina jedną z ras tam produkowanych – beagle’a. Jest suczką, która od małego nie miała kontaktu z człowiekiem, żyła w zamkniętej przestrzeni jaką dla niej przygotował producent szczeniąt. Jedyne co poznała, to towarzystwo innych psów zamkniętych razem z nią w chlewiku. Dlatego przed nami długa droga na zbudowanie zaufania u Kluski do człowieka. Postępy są duże – już Kluska nie chowa się po kątach, nie sika ze strachu. Jest radosną młodą sunią brykającą swobodnie po terenie Azylu. Kontakt z człowiekiem inicjuje sama, najczęściej kiedy widzi w tym korzyść dla siebie – wytrwała zdobywczyni przysmaków. Każde podejście po smakołyk na otwartej przestrzenie to nasza wygrana. Ale mamy jeszcze sporo do wypracowania. W kojcu już można do niej podejść pogłaskać bez wywoływania u niej strachu. Jednak chodzenie na smyczy to naprawdę odległa przyszłość. Kluska akceptuje wszystkie psy i uwielbia się z nimi bawić, wręcz preferuje psie towarzystwo od ludzkiego. Dlatego dla Kluseczki poszukujemy odpowiedzialnego opiekuna, który pozwoli Klusce socjalizować się w jej tempie. Najchętniej gdyby w domu był już pies, z którym Klusce będzie łatwiej w życiu. Kluska jest psem, u którego budujemy zaufanie do człowieka – dlatego nie nadaje się do mieszkania, idealny będzie ogrodzony otwarty teren, po którym będzie mogła swobodnie biegać. Przyszły opiekun Kluski, zanim ją adoptuje będzie zobowiązany do kilku spotkań aby się zapoznać z psem. Jeszcze nie potrafi chodzić na smyczy. Jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Sara

 • Sara to cudowny podlotek odebrany podczas interwencji w pseudohodowli pod Łodzią. Tamtejszy inspektorat TOZ likwidował nielegalną hodowlę psów rasowych. I jak to w życiu bywa – te w typie rasowego zostały szybciutko zaopiekowane. A my z wyboru i bez przymusu zabraliśmy do siebie 5 cudownych suniek Kundelków. Jedną z nich jest właśnie Sara. Młoda, piękna, długowłosa lekko wystraszona, ale już na dobrej drodze żeby zacząć funkcjonować jak na psa domowego przystało. Sara już przełamała strach przed człowiekiem, sama podchodzi i domaga się głaskania. Bardzo w kontaktach pomaga nam jej wilczy apetyt na smakołyki. Od pewnego czasu zaczęliśmy z nią trening wychodzenia na szelkach poza teren Azylu. Sara w towarzystwie psów nawet potrafi zapomnieć, że ma się bać chodzenia na smyczy. Jednak sama z opiekunem nie bardzo jeszcze ma ochotę na spacery. Tak naprawdę to kwestia najbliższego czasu kiedy i Sara będzie sobie swobodnie hasać na spacerach. Akceptuje wszystkie psy wokół siebie, z których bierze przykład – ten zły także… Dla Sary szukamy wyjątkowego opiekuna, który rozumie potrzeby psa, zadba o jej prawidłową socjalizację i niczego nie będzie przyspieszał. Po prostu da Sarze tyle czasu ile ona potrzebuje. Ale musi to być opiekun asertywny, potrafiący nauczyć psa respektowania zasad wspólnego życia. Sara to młoda suczka pełna energii – przyszły opiekun musi liczyć się z koniecznością zapewnienia jej sporej dawki ruchu. Preferujemy dom, w którym jest już pies z łagodnym usposobieniem. Przed adopcją Sary wymagamy aby przyszły opiekun kilka razy odwiedził ją u nas, aby zmiana miejsca nie była szokiem dla psa. Z racji długiej sierści z podszerstkiem Sara wymaga pielęgnacji szaty, szczególnie podczas jej wymiany (zimowa/letnia). Nie sprawdzona jak reaguje na koty. Może mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, ale musi mieć stały kontakt z człowiekiem. Nie wydajemy psów na tereny niezamieszkałe lub opustoszałe. Sara posiada czip i książeczkę zdrowia, jest zaszczepiona i wysterylizowana. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu na ul. Portowej 1 lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Cyryl

 • pies
 • GSPZ Amicus
 • Wirtualny opiekun – Amelia Pielech
 • Cyryl to młodzian odebrany interwencyjnie od osoby, która się przeliczyła w swoich możliwościach. Zabrany z gminnego kojca do domu z drobiem przez osobę starszą wiódł życie psa łańcuchowego. Rósł, energia go rozpierała, a jego opiekun nic nie robił, aby Cyrylka nauczyć podstaw zachowania – tak jakby pies potrafił czytać ludziom w myślach i wiedział jak ma się zachować. Niestety zagryzł o jedna kurę za dużo i tym samym po roku „zapracował’ sobie na eksmisję. W chwili obecnej jest ostrożny w pierwszych kontaktach z nieznanymi osobami. Jednak po krótkiej chwili przełamuje strach i okazuje się bardzo przyjacielskim psem. Chętnie uczy się nowych komend, łatwo akceptuje nowe warunki i osoby. Cyryl to młody pies potrzebujący ruchu a nie wychodzący na spacery 2 razy dziennie. Nie sprawdzony jak reaguje na koty, akceptuje natomiast inne psy. Potrafi chodzić na smyczy, ale na widok drugiego psa bardzo ciągnie w jego kierunku. Dlatego też na spacerach trzeba być bardzo uważnym, bo Cyryl ma dużo siły. Dla naszego omc sznaucerka poszukujemy rodziny, z którą zamieszka w domu – przy budzie, na łańcuchu spędził całe dzieciństwo. Nowy opiekun Cyryla musi zapewnić mu sporą dawkę ruchu oraz poświęcić czas aby nauczyć psa respektowania zasad wspólnego życia. Czas przeznaczony na naukę, zabawę z psem oraz zorganizowane spacery zaprocentują w postaci posiadania zadowolonego i zrównoważonego czworonożnego domownika. Cyryl jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Szuna

 • Szuna jest suczką wyciągniętą przez wolontariuszy z pseudoschroniska. Przyjechała do nas zarażona nosówką, walkę o jej życie zapamiętają wszystkie zaangażowane osoby. Sprowadzenie odpowiedniej surowicy było mistrzostwem wykonanym przez Natalię. Leczenie było długotrwałe, ale się udało – młody organizm zwalczył wirus. Szuna jest czujną i spostrzegawczą suczką. Dobrze sprawdzi się w roli stróża domostwa. Jest bacznym obserwatorem, który spokojnym zachowaniem wymusi wszystko co sobie umyśli. Na chwile obecną Szuna ćwiczy się w chodzeniu na spacery z różnymi, nieznanymi sobie osobami. Na terenie Azylu ufa wszystkim, nawet nieznanym sobie ludziom. Poza bezpiecznym terenem pozwala się wyprowadzać tylko ludziom asertywnym. Wymaga od nowego opiekuna poświęcenia czasu na naukę zasad panujących w domu, ponieważ nigdy takiego nie miała. Jest psem wymagającym częstego czesania, szczególnie w okresie wymiany sierści. Może mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, ale musi mieć stały kontakt z człowiekiem. Nie wydajemy psów na tereny niezamieszkane i opuszczone. Nie sprawdzona jak reaguje na małe dzieci oraz koty. Potrafi chodzić na smyczy. Jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Michu

 • pies
 • GSPZ Amicus
 • Wirtualny opiekun – Agnieszka Kasperek
 • Michu przyjechał do nas z dalekich stron. Do gminnej przechowalni trafił po śmierci swojego ukochanego opiekuna (tak to bywa najczęściej, jedynym pożądanym majątkiem po zmarłym są dobra materialne). Skąd wiemy, że Michu kochał swojego opiekuna? Z jego zachowania – to prawdziwy jamniś, który chce mieć swojego człowieka na wyłączność. Tak bardzo tęskni za swoją kanapą – to nie pies do budy!, że za każdym razem jak przechodzi się obok jego kojca Michu skomli lub poszczekuje. W ten sposób chce chociaż na chwilę złapać uwagę opiekunów na sobie. Kiedy jest możliwość i wejdzie się do kojca jest przeszczęśliwy i nie pozwala pozostałym psom podejść do człowieka. Mimo, ze do nowych osób jest trochę wycofany, jest psem typowo do przytulania, dbania o jego wygody i kochania. Idealnym domem dla Michulka będzie rodzina z dużymi dziećmi lub wręcz starsze osoby, które mają unormowany cykl dnia. Michu nie potrzebuje szaleństw i długich spacerów, Wystarczą mu standardowe miejskie spacery z ukochanym opiekunem, zimową porą nawet krótsze niż w dni ciepłe, bo krótka sierść szybko marznie. Chyba że dostanie szykowne ubranko – jak na jamnika przystało. Od niedawna bardzo ładnie chodzi na smyczy i chętnie wychodzi na spacery (wcześniej nie był uczony chodzenia na smyczy). Toleruje inne psy, na koty nie został sprawdzony. Michu szuka wyłącznie ciepłego domu, nie nadaje się do zamieszkania na podwórku przy budzie. Posiada czip i książeczkę zdrowia, jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Ribo

 • Ribo piękny pies w typie krótkowłosego owczarka szkockiego. Jaki piękny – taki enigmatyczny. Wyłapany na zlecenie gminy został przejęty przez nasze Stowarzyszenie, aby nie trafił do schroniska, w którym miałby zerowe szanse na cokolwiek. Na samym początku był tak wystraszony samą obecnością człowieka, że nie wychodził z budy. Samo wyłapanie też nie należało do łatwych – na szczęście pomógł głód, który przezwyciężył strach przed wejściem do klatki pułapki. Obecnie po prawie dwóch miesiącach Ribo to wesoły pies wiodący prym w swoim kojcu (ma 3 dziewczyny u siebie). Poza kojcem do wybranych osób już podbiega sam, niektórym potrafi nawet „sprzedać buziaka”. W kojcu, zza krat bardzo odważny i rzadko chowa się do budy – raczej stara się brylować i być pierwszym do smakołyków. Jednak każda próba przypięcia smyczy do obroży kończy się jego zastygnięciem jak słup soli. Musimy jeszcze popracować nad jego strachem przed nowościami – Ribo boi się nawet przejść na drugą część Azylu. Czekamy więc cierpliwie, aby w swoim tempie zaufał nam na tyle, że pozwoli zabrać się na spacer do parku. Jest wyjątkowo delikatnym psem, dla którego poszukujemy naprawdę mądrego, cierpliwego opiekuna, który pozwoli mu w swoim tempie zaakceptować nowe warunki bytowe, ale również nauczyć psa respektowania zasad panujących w domu. W przypadku Ribo jeden fałszywy ruch może spowodować, że pies całkowicie się cofnie w swoim zachowaniu. Ribo mimo swojego strachu, który staramy się zwalczać smakołykami szybko odwzajemnia się pozytywnymi emocjami. Akceptuje inne psy wokół siebie, przy których czuje się pewniej i chętnie się z nimi bawi, dlatego szukamy dla niego domu, w którym już jest łagodny pies. Ribo jest psem, u którego budujemy zaufanie do człowieka od podstaw – dlatego nie nadaje się do mieszkania, idealny będzie ogrodzony otwarty teren, po którym będzie mógł swobodnie biegać. Przyszły opiekun Ribo, zanim go adoptuje będzie zobowiązany do kilku spotkań, aby się zapoznać z psem. Nie sprawdzony jak reaguje na koty. Jeszcze nie potrafi chodzić na smyczy. Jest zaszczepiony, odrobaczony, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do azylu na ul. Portowej 1 lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Red

 • Red dziadzio z wyjątkowo łagodnym charakterem. Kocha wolność i swobodę, wtedy czuje, że żyje. Mimo swoich stu lat uwielbia spacery po parku nie ustępując w niczym podrostkom z Azylu. Nauczony czystości – trzeba go wypuszczać z kojca min. 3 x dziennie, a jak jest sposobność to wychodzi i czwarty raz. Mimo rozmiarów idealnie nadaje się, aby końcówkę swojego życia spędził na miękkich dywanach w domu, a nie w budzie. Jest psem spokojnym, nie szczeka bez potrzeby – chęć wyjścia z kojca sygnalizuje wywalonym jęzorem. Bardzo chętnie poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym, które naprawdę sprawiają mu przyjemność. Akceptuje inne psy, ale z racji wieku wolimy, aby był psem jedynakiem. Bezpośrednio nie sprawdzony na koty, ale lubi odwiedzać koci wybieg żeby sobie poobserwować kociastych towarzyszy niedoli. Na spacerach dostojnie kroczy po parku, bez zainteresowania mija obce psy. Jednak ciekawy zapach potrafi wyzwolić w nim super siły i wtedy może pociągnąć w krzaki. Red to doświadczony pies, nie ma żadnych problemów z akceptacją nowych warunków bytowych czy nowych osób. Jest też wysublimowanym smakoszem – karmę suchą zje jeżeli jest wymieszana z mokrą. Ale akurat w tym wieku może sobie pozwolić na takie „wybryki”. Smakołykami też nie pogardzi. Posiada średnią sierść z podszerstkiem, wymagającą codziennego czesania, szczególnie podczas wymiany sierści (zimowa/letnia). Dla naszego dziadeczka preferujemy warunki domowe, bez małych dzieci, nie nadaje się do zamieszkania na podwórku. Red posiada czip i książeczkę zdrowia, jest zaszczepiony i wykastrowany. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu na ul. Portowej 1 lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Serbia

 • suczka
 • GSPZ Amicus
 • Wirtualny opiekun – Ewa
 • Serbia to czujna i spostrzegawcza suczka. Mimo, że w poprzednim domu się sprawdziła i była lubiana, to powróciła pod naszą opiekę. Niestety przy przeprowadzce do miasta zabrakło dla niej miejsca w domu. Serbia jest bardzo żywotną psinką, a przy tym lubiącą mieć wszystko pod kontrolą – sprawdzi się w roli stróża domostwa. Potrafi upartym zachowaniem wymusić wszystko co sobie umyśli. Ma też swój szósty zmysł, co do ludzkich charakterów, dobrych ludzi lubi i cieszy się na ich widok, natomiast ludzi nie lubiących psów obszczekuje i potrafi uszczypnąć. Mimo niewielkich rozmiarów jest dość silna, dlatego preferujemy dom z nastolatkami, małe dzieci mogą jej nie utrzymać. Nie toleruje kotów i chyba nic już tego nie zmieni. Psy, które pozna na neutralnym terenie akceptuje, chętnie też bawi się z takimi, które mają łagodny charakter. Serbia ładnie chodzi na smyczy i bardzo wyczekuje osób, które zabiorą ją na spacer. Mimo, że może mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, chcemy aby Serbia zamieszkała w warunkach domowych. Jeżeli zamieszka na podwórku musi mieć stały kontakt z człowiekiem – nie wydajemy psów na tereny niezamieszkałe lub opustoszałe. Serbia posiada czip i książeczkę zdrowia, jest zaszczepiona i sterylizowana. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu na ul. Portowej 1 lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Amor

 • pies
 • gmina Głogów
 • Wirtualny opiekun – Katarzyna Kaczmarek, Tomasz Zaborowski
 • Amor jest psim seniorem, który trafił pod naszą opiekę w złej kondycji. Jest psem spokojnym, niezbyt wymuszający kontakt z człowiekiem, mimo to bardzo przyjacielskim. Większość czasu spędza schowany w ciepłej, bezpiecznej budzie – wychodzi tylko na chwilę aby pobiegać na zewnątrz. Nie interesuje się innymi psami, jedynie co go interesuje to opiekun, do którego chętnie przychodzi na porcję głaskania i przytulania. Lubi swobodę ruchu – może więc od czasu do czasu głuchnąć na zawołania. Bardzo szybko akceptuje nowych opiekunów, nie jest natarczywy choć bardzo lubi przebywać w towarzystwie człowieka. Sprawdzi się jako pies dla starszych opiekunów prowadzących regularny tryb życia. Dla Amorka szukamy wyłącznie domu/mieszkania na niskich kondygnacjach lub z windą. Z racji posiadania przez niego sierści bez podszerstka i podeszłego wieku Amor nie zostanie wydany do budy. Potrafi bardzo ładnie chodzić na smyczy. Nie sprawdzony jak reaguje na koty, toleruje inne psy. Amor posiada czip i książeczkę zdrowia, jest zaszczepiony i kastrowany. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Pepsi

 • Pepsi to pies w typie TTB. Bardzo radosna, kochająca ludzi sunia. Nie ma problemu z chodzeniem na smyczy, choć ma w sobie mnóstwo energii, którą chętnie rozładowuje na zabawie. W stosunku do człowieka jest bardzo łagodna, nie ma w sobie za grosz agresji. Szybko uczy się nowych komend i dostosowuje do nowych warunków. Z racji domieszki krwi bullowatych słabo toleruje inne psy, a koty wręcz gania. Nie nadaje się do domu z małymi zwierzętami. Posiada silną psychikę i dużą siłę – dlatego przyszły opiekun nie może być amatorem. Pepsi to pies tylko dla osób znających potrzeby TTB oraz mających doświadczenie w opiece nad mieszańcami bullowatych. Do zamieszkania wyłącznie w mieszkaniu/domu. Potrafi chodzić spokojnie na smyczy, ale jak zobaczy innego psa próbuje swoich sił. Pepsi jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

eris

 • suczka
 • gmina Głogów
 • Wirtualny opiekun – Renata Bułkowska
 • Eris to jedna z suczek przywiązanych w lesie do drzewa przez własnego „opiekuna”, jest matką młodszej Delty. Eris to sunia w typie owczarka kaukaskiego, która wykazuje dużo cech swego rasowego przodka. Jest psem dużym, masywnym z bardzo gęstym, średniodługim włosem. Eris jest pewna siebie i opanowana – sprawdzi się jako dobry stróż domostwa. Należy pamiętać, że Eris to „prawie owczarek kaukaski”, które w rodzinie są miłe i przyjacielskie, spokojne i nieuciążliwe. Jednak na swoim terenie nie będzie tolerowała żadnych obcych. Eris ma silnie rozwinięty popęd do obrony, niezależny charakter i jest przyzwyczajona do samodzielnego działania. Konsekwencja i wyrozumiałość są niezbędne, aby być uznanym przez Eris za osobę, którą należy słuchać. Z reguły owczarki kaukaskie mają tylko jednego, uznanego przez nich pana. Resztę domowników tolerują, zezwalając na głaskanie i zabawę, ale nie słuchają żadnych poleceń poza poleceniami wybranego przez siebie opiekuna. Należy być również przygotowanym na to, że Eris może atakować obcych często bez ostrzeżenia. Pomimo swoich rozmiarów jest bardzo zwinna i szybka. Eris nie jest towarzyszem dla każdego!!! Jest to typowy pies stróżujący, który potrzebuje dużej przestrzeni i ruchu. Dlatego szukamy dla niej wyłącznie posesji z dużym obejściem – ma ogromne poczucie własności przedmiotów i terenu, dlatego nie nadaje się do trzymania w mieszkaniach. Trzeba jej okazywać dużo serca i ciepła, ale jednocześnie być stanowczym w wychowaniu. Musi mieć stały kontakt z całą rodziną. Eris wymaga również regularnych zabiegów pielęgnacyjnych: powinna być szczotkowana poza okresem linienia raz na tydzień. To wystarcza, aby była czysta i nie tworzyły się kołtuny, które później trudno rozczesać. W okresie linienia szczotkowanie powinno być codziennym zabiegiem pielęgnacyjnym. Eris jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Do czasu zakończenia sprawy sądowej adopcja Eris nie jest możliwa, dlatego szukamy obecnie dla niej domu tymczasowego. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Dziubdziuś

 • pies
 • gmina Głogów
 • Wirtualny opiekun – Hania Dobraś
 • Dziubdziuś trafił do nas po otrzymaniu zgłoszenia o psiaku z ranną łapką, który schował się przed deszczem pod świerkami rosnącymi pod jedną z posesji poza naszym miastem. Na miejscu przywitała nas szczekająca, zziębnięta i przemoczona kula nieszczęścia. Psiak był tak głodny, że dał się bez problemu zabrać na smaczki do auta. Po wysuszeniu i nakarmieniu okazało się, że przywieziony psiak to całkiem żwawy senior. Jest bardzo wesołego usposobienia, a jak został przeniesiony z kojca do biura to nawet przestał wyć i skomleć. Ewidentnie domowy psiak, któremu zawalił się dotychczasowy bezpieczny świat. Po szczegółowym badaniu okazało się, że Dziubdziuś ma stawy w tragicznym stanie, kuleje na przednią prawą łapkę. Wszystko to nadrabia swoim rozbrajającym wszystkich charakterem. Być może problemy zdrowotne były powodem pozbycia się starszego psa? A może zawieruszył się komuś – tego nie wiemy. Nikt go jednak nie szuka. I chociaż jest naprawdę złotym psem – nie niszczy, nie szczeka, nie potrzebuje super długich spacerów zapewne już zostanie z nami na zawsze. Adopcje seniorów, mimo że dają wiele radości opiekunom, a przede wszystkim psom, należą do rzadkości. Dziubdziuś bardzo chętnie nawiązuje kontakt z nowymi ludźmi, ignoruje inne psy. Wychodzi na spacery poza teren Azylu z każdym chętnym wolontariuszem. Dla seniora szukamy opiekunów, którzy zaoferują Dziubdziusiowi mieszkanie / dom, w którym będzie mógł w cieple ucinać sobie drzemki. Dziubek jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany. Posiada czip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.
Pages:  123