Miejskie Schronisko we Wroblinie Głogowskim

Ribo

 • Ribo piękny pies w typie krótkowłosego owczarka szkockiego. Jaki piękny – taki enigmatyczny. Wyłapany na zlecenie gminy został przejęty przez nasze Stowarzyszenie, aby nie trafił do schroniska, w którym miałby zerowe szanse na cokolwiek. Na samym początku był tak wystraszony samą obecnością człowieka, że nie wychodził z budy. Samo wyłapanie też nie należało do łatwych – na szczęście pomógł głód, który przezwyciężył strach przed wejściem do klatki pułapki. Obecnie po prawie dwóch miesiącach Ribo to wesoły pies wiodący prym w swoim kojcu (ma 3 dziewczyny u siebie). Poza kojcem do wybranych osób już podbiega sam, niektórym potrafi nawet „sprzedać buziaka”. W kojcu, zza krat bardzo odważny i rzadko chowa się do budy – raczej stara się brylować i być pierwszym do smakołyków. Jednak każda próba przypięcia smyczy do obroży kończy się jego zastygnięciem jak słup soli. Musimy jeszcze popracować nad jego strachem przed nowościami – Ribo boi się nawet przejść na drugą część Azylu. Czekamy więc cierpliwie, aby w swoim tempie zaufał nam na tyle, że pozwoli zabrać się na spacer do parku. Jest wyjątkowo delikatnym psem, dla którego poszukujemy naprawdę mądrego, cierpliwego opiekuna, który pozwoli mu w swoim tempie zaakceptować nowe warunki bytowe, ale również nauczyć psa respektowania zasad panujących w domu. W przypadku Ribo jeden fałszywy ruch może spowodować, że pies całkowicie się cofnie w swoim zachowaniu. Ribo mimo swojego strachu, który staramy się zwalczać smakołykami szybko odwzajemnia się pozytywnymi emocjami. Akceptuje inne psy wokół siebie, przy których czuje się pewniej i chętnie się z nimi bawi, dlatego szukamy dla niego domu, w którym już jest łagodny pies. Ribo jest psem, u którego budujemy zaufanie do człowieka od podstaw – dlatego nie nadaje się do mieszkania, idealny będzie ogrodzony otwarty teren, po którym będzie mógł swobodnie biegać. Przyszły opiekun Ribo, zanim go adoptuje będzie zobowiązany do kilku spotkań, aby się zapoznać z psem. Nie sprawdzony jak reaguje na koty. Jeszcze nie potrafi chodzić na smyczy. Jest zaszczepiony, odrobaczony, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do azylu na ul. Portowej 1 lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Reksiu

 • Reksio dojrzały dżentelmen, który w drugiej połowie swojego życia pozna co oznacza opieka nad psem. Zabrany z opustoszałej posesji wraz z towarzyszącą mu suczką Mają dopiero w naszym Azylu ma regularne posiłki, stałe ciepłe miejsce do spania. Ma też na co dzień osoby, które się nim opiekują oraz wolontariuszy, którzy zabierają Reksia na spacery. Wprawdzie spacery odbywają się w szelkach, ale Reksiowi to wcale nie przeszkadza i bardzo spokojnie znosi ich zakładanie. Widać dotychczasowy żywot żebraka poszedł już w niepamięć i Reksiu chętnie korzysta z wszystkiego co mu oferujemy. Jest psem spokojnym, chociaż potrafi zwrócić na siebie uwagę. Nie potrafi powstrzymać się od wyskoków radości i chęci „sprzedania” buziaka, na ale po tylu latach samotnego życia to akurat nie dziwi i specjalnie nam nie przeszkadza. Reksiu obecnie przebywa w kojcu z Mają, nie wykazuje postawy zaborczej do innych psów. Przy umiejętnym łączeniu nie powinno być problemu aby zamieszkał na terenie gdzie przebywa już spokojny, łagodny pies. Bardzo szybko zaakceptował nowe warunki, nowych opiekunów wręcz uwielbia. Dla Reksia szukamy spokojnego, odpowiedzialnego domu – takiego już na jego całe życie. Najlepiej u osób starszych, prowadzących regularny tryb życia, bez małych dzieci. Dla starszych może okazać się wspaniałym kompanem wspólnych zabaw. Reksiu oczekuje na opiekunów, którzy zaoferują mu własne miejsce w swoim mieszkaniu – nie zgadzamy się aby zamieszkał na podwórku. Nie sprawdzony jak reaguje na koty. Reksiu posiada czip i książeczkę zdrowia, jest zaszczepiony i wykastrowany. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu na ul. Portowej 1 lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Red

 • Red dziadzio z wyjątkowo łagodnym charakterem. Kocha wolność i swobodę, wtedy czuje, że żyje. Mimo swoich stu lat uwielbia spacery po parku nie ustępując w niczym podrostkom z Azylu. Nauczony czystości – trzeba go wypuszczać z kojca min. 3 x dziennie, a jak jest sposobność to wychodzi i czwarty raz. Mimo rozmiarów idealnie nadaje się, aby końcówkę swojego życia spędził na miękkich dywanach w domu, a nie w budzie. Jest psem spokojnym, nie szczeka bez potrzeby – chęć wyjścia z kojca sygnalizuje wywalonym jęzorem. Bardzo chętnie poddaje się zabiegom pielęgnacyjnym, które naprawdę sprawiają mu przyjemność. Akceptuje inne psy, ale z racji wieku wolimy, aby był psem jedynakiem. Bezpośrednio nie sprawdzony na koty, ale lubi odwiedzać koci wybieg żeby sobie poobserwować kociastych towarzyszy niedoli. Na spacerach dostojnie kroczy po parku, bez zainteresowania mija obce psy. Jednak ciekawy zapach potrafi wyzwolić w nim super siły i wtedy może pociągnąć w krzaki. Red to doświadczony pies, nie ma żadnych problemów z akceptacją nowych warunków bytowych czy nowych osób. Jest też wysublimowanym smakoszem – karmę suchą zje jeżeli jest wymieszana z mokrą. Ale akurat w tym wieku może sobie pozwolić na takie „wybryki”. Smakołykami też nie pogardzi. Posiada średnią sierść z podszerstkiem, wymagającą codziennego czesania, szczególnie podczas wymiany sierści (zimowa/letnia). Dla naszego dziadeczka preferujemy warunki domowe, bez małych dzieci, nie nadaje się do zamieszkania na podwórku. Red posiada czip i książeczkę zdrowia, jest zaszczepiony i wykastrowany. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu na ul. Portowej 1 lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Miki

 • Miki piękny uroczy psiak, który w życiu jeszcze nie zaznał szczęśliwego życia – od małego w schronisku, zabrany przez wolontariuszkę aby uratować go przed zapomnieniem. Okres, kiedy był w schronisku zaprocentował brakiem zaufania do nieznanych osób. O ile nowe warunki Miki szybko akceptuje, to nowi ludzie muszą sobie naprawdę zapracować na jego zaufanie. Na szczęście Miki okazał się smakoszem, co bardzo ułatwia i przyspiesza proces socjalizacji. Dzięki temu, że jest łasy na smakołyki swobodnie biega już po terenie Azylu i powoli wychodzi z obcymi sobie osobami na spacery do parku. Miki potrzebuje osoby, której nie będzie zależało na szybkich postępach i pozwoli mu we własnym tempie zaakceptować nową rodzinę. Miki będąc już na swoich włościach powinien dość szybko porzucić strach, jednak na zawsze pozostanie psem jednej rodziny. Miki akceptuje inne psy wokół siebie, przy których czuje się pewniej i chętnie się z nimi bawi, dlatego szukamy dla niego domu, w którym już jest łagodny pies. Przyszły opiekun Mikiego, zanim go adoptuje będzie zobowiązany do kilku spotkań, aby się zapoznać z psem. Miki ładnie chodzi na smyczy, problemem jest zapięcie jej do obroży – nad tym teraz głównie pracujemy. Nie sprawdzony jak reaguje na koty. Może mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, ale musi mieć stały kontakt z człowiekiem. Nie wydajemy psów na tereny niezamieszkałe lub opustoszałe. Miki posiada czip i książeczkę zdrowia, jest zaszczepiony i wykastrowany. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu na ul. Portowej 1 lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Zora

 • Zora młodziutka sunia, która trafiła pod naszą opiekę z łatką „niewychowana”. Nic z tego – to naprawdę super przyjacielska młoda dama, która na spacerach może być przykładem dla niejednego domowego psa. Owszem lubi sobie poskakać i pobawić się zabawką z opiekunami – ale to akurat jej zalety, a nie wady. Poza zabawami uwielbia wręcz przytulanie i wyczesywanie, którymi rozpieszczają ją przychodzący do nas wolontariusze. Jedyny jej wybryk to pogarda dla miski – nie lubi (nikt pewnie jej nie nauczył) jeść z miski, zawsze karmę wysypie na podłogę. Nam to nie przeszkadza i nowemu opiekunowi też nie może przeszkadzać. Zora jest wyjątkową, delikatną sunią, którą nie boimy się polecić nawet do domu z małymi dziećmi. Oczywiście, jak każdy pies nigdy nie powinna z nimi zostawać sama. Oczekujemy, że przyszły opiekun Zory będzie odpowiedzialnym człowiekiem, potrafiących uszanować psie potrzeby, ale również nauczyć psa respektowania zasad wspólnego życia. Jednak nic na siłę, wszystko musi się odbywać w tempie akceptowanym przez Zorę. W przeciwnym wypadku ta delikatna sunia zacznie się bać i reagować odwrotnie niż zakładało szkolenie. Natomiast czas przeznaczony na naukę, zabawę z psem oraz zorganizowane spacery zaprocentują w postaci posiadania zadowolonego i zrównoważonego czworonożnego domownika. Zora to pies potrzebujący ruchu, nie wystarczą jej spacery 2 razy dziennie wokół bloku – potrzebuje wyzwań intelektualnych oraz minimum 3 spacery dziennie, w tym jeden dłuższy. Z racji temperamentu i ciekawości życiowej nie powinna również być ograniczona tylko do granic posesji, na której zamieszka. Nie sprawdzona jak reaguje na koty. Zora może mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, ale musi mieć stały kontakt z człowiekiem. Nie wydajemy psów na tereny niezamieszkałe i opustoszałe. Zora jest zaszczepiona, wysterylizowanai odrobaczona, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Atos

 • Atos jest pięknym, młodym owczarkiem w starym typie. Bardzo przyjaznym do ludzi, których wręcz uwielbia. Okazuje to dość specyficznie – próbuje każdego zalizać, co niestety trzeba w nim poskromić. Atos ma mnóstwo energii, którą najchętniej spożytkuje we wspólnej zabawie z innym psem lub swoim opiekunem. Zdecydowanie nie jest psem do wylegiwania się na kanapie. To pies potrzebujący ruchu, a nie spacerujący tylko przy wózku dziecka 2 razy dziennie. Atos z racji młodego wieku wymaga opiekuna, który ma doświadczenie w prowadzeniu psów, będzie mógł mu poświęcić dużo czasu, aby nauczyć psa zasad wspólnego życia. Atos bez problemu akceptuje nowe warunki i nowe osoby, bardzo szybko się uczy nowych poleceń. Najlepiej jak wraz z opiekunem przejdzie kurs na posłuszeństwo – wtedy zyska się naprawdę wyjątkowego przyjaciela. Z racji półdługiej sierści wymaga pielęgnacji szaty, szczególnie podczas wymiany sierści (zimowa/letnia). Nie sprawdzony jak reaguje na koty. Może mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, ale musi mieć stały kontakt z człowiekiem. Nie wydajemy psów na tereny niezamieszkałe lub opustoszałe. Atos posiada czip i książeczkę zdrowia, jest zaszczepiony i wykastrowany. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu na ul. Portowej 1 lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Alexis

 • Alexis przyjechała do nas po tym, jak znikąd pojawiła się na polach. Błąkała się wśród ludzi z końcówką łańcucha, na którym zawisła pewnie od szczeniaka. Tylko jedna osoba zareagowała na tę bidę – nikt nie chciał jej udzielić pomocy bo była wychudzona, mokra i na dodatek miała pokrzywioną szyję i kulała. Nikt przecież nie chce takiego byle jakiego psa przygarnąć. Jednak Alexis znalazła swoją dobrą duszę i piękna owczarka w starym typie jest już z nami. Po wychudzonej, mizernej postaci nie ma już śladu, kulawizna wyleczona. Jedyna „pamiątka” z przeszłości to skrzywienie kręgów szyjnych od noszenia za ciężkiego łańcucha od małego szczeniaka. Ale w niczym to Alexis nie przeszkadza. Jest wesołym psem, chętnie nawiązującym kontakty z człowiekiem. Bardzo szybko akceptuje nowe warunki i nowe osoby. Jest też psem czujnym, sprawdzi się więc jako stróż domostwa. Na spacerach ma momenty, kiedy coś ją bardzo zainteresuje – i wtedy potrafi pociągnąć w tamtą stronę, Na ogół jednak jest spokojna i bez problemowo chodzi na spacerach. Może zaakceptować innego psa, ale będzie potrzebowała trochę czasu. Nie sprawdzona jak reaguje na koty. Może mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, ale musi mieć stały kontakt z człowiekiem. Nie wydajemy psów na tereny niezamieszkałe lub opustoszałe. Alexis posiada czip i książeczkę zdrowia, jest odrobaczona, zaszczepiona i wysterylizowana. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego Azylu na ul. Portowej 1 lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Tony

 • pies
 • gmina Głogów
 • Wirtualny opiekun – Monika Kowalska
 • Tony to idealny pies miejski. Jest spokojnym, cichym psiakiem niewielkich rozmiarów, wręcz idealnym aby czas spędzać ze swoim opiekunem siedząc na jednym fotelu. Bardzo towarzyski zarówno do ludzi jaki i innych psów. Mimo swojego dojrzałego wieku chętnie się bawi oraz wychodzi na dłuższe spacery. Na spacerach spokojny, ułożony dżentelmen, wpatrzony w Dużego na drugim końcu smyczy. Tony idealnie chodzi na smyczy, a do szelek sam wkłada łapki. Pojętny psiak, który przy krótkim treningu nauczy się nawet kilku sztuczek. Bardzo szybko zaakceptuje nowych opiekunów oraz nowe warunki bytowe. Dla naszego czarusia Tonusia szukamy wyłącznie opiekunów, którzy zaoferują mu warunki domowe, pozwalających uprawiać drzemki na mięciutkiej kanapie. Nie nadaje się do domu, gdzie są małe dzieci – preferujemy rodziny ze starszymi dziećmi. Nie sprawdzony jak reaguje na koty. Tony przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom AMICUS. Posiada książeczkę zdrowia, jest zaczipowany, odrobaczony, odpchlony, zaszczepiony, wykastrowany. Chętnych na adopcję zapraszamy do kontaktu telefonicznego 667 966 567 lub odwiedzenia Azylu przy ul. Portowej 1 w Głogowie.

Hevi

 • pies
 • gmina Jerzmanowa
 • Wirtualny opiekun – Natalia Dulat
 • HEVI – już po leczeniu SZUKA DOMU. Choroba wprawdzie zostawiła ślady na oczach Heviego, ale udało się uratować wzrok w obu oczach! Teraz szukamy opiekunów, którym nie będzie przeszkadzała specyficzna uroda naszego przyjaznego psiaka.
  Historia Heviego – jak to często bywa pojawił się znikąd. Kilka dni błąkał się samotnie między domami w poszukiwaniu jedzenia, ludzi, którzy go przyjmą czy po prostu miejsca na nocleg. Jednak tereny wiejskie nie są zbyt przychylne dla błąkających się, zagubionych psów, szczególnie dużych, w typie owczarka niemieckiego. Tułaczka zakończyła się po dojściu do domu ludzi, którzy nie są obojętni na los zwierząt poszukujących pomocy dla siebie. Hevi jest już z nami, bezpieczny, nakarmiony i wygłaskany. Okazał się psem spokojnym i bardzo sympatycznym. Bardzo lubi jak młodzi ludzie przychodzą go czesać lub po prostu być z nim w kojcu. Nie jest nachalny w kontaktach z opiekunami, rozważnie poznaje inne psy przebywające w azylu, choć potrafi być zazdrosny jeżeli ma za mało kontaktu z człowiekiem. Bardzo szybko akceptuje nowe osoby i otoczenie. Potrafi chodzić na smyczy. Na spacerach jest posłuszny chociaż nikt z nim jeszcze nie pracował, nie ciągnie w różne zakamarki, nie zwraca też uwagi na inne psy. Po prostu cieszy się ze spaceru, który odbywa z człowiekiem. Nie sprawdzony jak reaguje na koty. W związku z tym, że był leczony na łuszczkę (chorobę immunologiczną oczu) Hevi może mieszkać wyłącznie w warunkach domowych – nie nadaje się na podwórko. Hevi posiada czip i książeczkę zdrowia, jest zaszczepiony. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu na ul. Portowej 1 lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Serbia

 • suczka
 • GSPZ Amicus
 • Wirtualny opiekun – Ewa
 • Serbia to czujna i spostrzegawcza suczka. Mimo, że w poprzednim domu się sprawdziła i była lubiana, to powróciła pod naszą opiekę. Niestety przy przeprowadzce do miasta zabrakło dla niej miejsca w domu. Serbia jest bardzo żywotną psinką, a przy tym lubiącą mieć wszystko pod kontrolą – sprawdzi się w roli stróża domostwa. Potrafi upartym zachowaniem wymusić wszystko co sobie umyśli. Ma też swój szósty zmysł, co do ludzkich charakterów, dobrych ludzi lubi i cieszy się na ich widok, natomiast ludzi nie lubiących psów obszczekuje i potrafi uszczypnąć. Mimo niewielkich rozmiarów jest dość silna, dlatego preferujemy dom z nastolatkami, małe dzieci mogą jej nie utrzymać. Nie toleruje kotów i chyba nic już tego nie zmieni. Psy, które pozna na neutralnym terenie akceptuje, chętnie też bawi się z takimi, które mają łagodny charakter. Serbia ładnie chodzi na smyczy i bardzo wyczekuje osób, które zabiorą ją na spacer. Mimo, że może mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, chcemy aby Serbia zamieszkała w warunkach domowych. Jeżeli zamieszka na podwórku musi mieć stały kontakt z człowiekiem – nie wydajemy psów na tereny niezamieszkałe lub opustoszałe. Serbia posiada czip i książeczkę zdrowia, jest zaszczepiona i sterylizowana. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu na ul. Portowej 1 lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Amor

 • pies
 • gmina Głogów
 • Wirtualny opiekun – Katarzyna Kaczmarek, Tomasz Zaborowski
 • Amor jest psim seniorem, który trafił pod naszą opiekę w złej kondycji. Jest psem spokojnym, niezbyt wymuszający kontakt z człowiekiem, mimo to bardzo przyjacielskim. Większość czasu spędza schowany w ciepłej, bezpiecznej budzie – wychodzi tylko na chwilę aby pobiegać na zewnątrz. Nie interesuje się innymi psami, jedynie co go interesuje to opiekun, do którego chętnie przychodzi na porcję głaskania i przytulania. Lubi swobodę ruchu – może więc od czasu do czasu głuchnąć na zawołania. Bardzo szybko akceptuje nowych opiekunów, nie jest natarczywy choć bardzo lubi przebywać w towarzystwie człowieka. Sprawdzi się jako pies dla starszych opiekunów prowadzących regularny tryb życia. Dla Amorka szukamy wyłącznie domu/mieszkania na niskich kondygnacjach lub z windą. Z racji posiadania przez niego sierści bez podszerstka i podeszłego wieku Amor nie zostanie wydany do budy. Potrafi bardzo ładnie chodzić na smyczy. Nie sprawdzony jak reaguje na koty, toleruje inne psy. Amor posiada czip i książeczkę zdrowia, jest zaszczepiony i kastrowany. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

eris

 • suczka
 • gmina Głogów
 • Wirtualny opiekun – Renata Bułkowska
 • Eris to jedna z suczek przywiązanych w lesie do drzewa przez własnego „opiekuna”, jest matką młodszej Delty. Eris to sunia w typie owczarka kaukaskiego, która wykazuje dużo cech swego rasowego przodka. Jest psem dużym, masywnym z bardzo gęstym, średniodługim włosem. Eris jest pewna siebie i opanowana – sprawdzi się jako dobry stróż domostwa. Należy pamiętać, że Eris to „prawie owczarek kaukaski”, które w rodzinie są miłe i przyjacielskie, spokojne i nieuciążliwe. Jednak na swoim terenie nie będzie tolerowała żadnych obcych. Eris ma silnie rozwinięty popęd do obrony, niezależny charakter i jest przyzwyczajona do samodzielnego działania. Konsekwencja i wyrozumiałość są niezbędne, aby być uznanym przez Eris za osobę, którą należy słuchać. Z reguły owczarki kaukaskie mają tylko jednego, uznanego przez nich pana. Resztę domowników tolerują, zezwalając na głaskanie i zabawę, ale nie słuchają żadnych poleceń poza poleceniami wybranego przez siebie opiekuna. Należy być również przygotowanym na to, że Eris może atakować obcych często bez ostrzeżenia. Pomimo swoich rozmiarów jest bardzo zwinna i szybka. Eris nie jest towarzyszem dla każdego!!! Jest to typowy pies stróżujący, który potrzebuje dużej przestrzeni i ruchu. Dlatego szukamy dla niej wyłącznie posesji z dużym obejściem – ma ogromne poczucie własności przedmiotów i terenu, dlatego nie nadaje się do trzymania w mieszkaniach. Trzeba jej okazywać dużo serca i ciepła, ale jednocześnie być stanowczym w wychowaniu. Musi mieć stały kontakt z całą rodziną. Eris wymaga również regularnych zabiegów pielęgnacyjnych: powinna być szczotkowana poza okresem linienia raz na tydzień. To wystarcza, aby była czysta i nie tworzyły się kołtuny, które później trudno rozczesać. W okresie linienia szczotkowanie powinno być codziennym zabiegiem pielęgnacyjnym. Eris jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Do czasu zakończenia sprawy sądowej adopcja Eris nie jest możliwa, dlatego szukamy obecnie dla niej domu tymczasowego. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Delta

 • suczka
 • gmina Głogów
 • Wirtualny opiekun – Agnieszka Kasperek
 • Delta to jedna z suczek przywiązanych w lesie do drzewa przez własnego „opiekuna”. Delta to sunia w typie owczarka kaukaskiego, która wykazuje dużo cech swego rasowego przodka. Jest psem dużym, masywnym z bardzo gęstym, długim włosem. Jest pewna siebie, opanowana sprawdzi się jako dobry stróż domostwa. Należy pamiętać, że Delta to „prawie owczarek kaukaski”, które w rodzinie są miłe i przyjacielskie, spokojne i nieuciążliwe. Jednak na swoim terenie nie będzie tolerowała żadnych obcych. Delta ma silnie rozwinięty popęd do obrony, niezależny charakter i jest przyzwyczajona do samodzielnego działania. Konsekwencja i wyrozumiałość są niezbędne, aby być uznanym przez Deltę za osobę, którą należy słuchać. Z reguły owczarki kaukaskie mają tylko jednego, uznanego przez nich pana. Resztę domowników tolerują, zezwalając na głaskanie i zabawę, ale nie słuchają żadnych poleceń poza poleceniami wybranego przez siebie opiekuna. Należy być również przygotowanym na to, że Delta może atakować obcych często bez ostrzeżenia. Pomimo swoich rozmiarów jest bardzo zwinna i szybka. Delta nie jest to towarzyszem dla każdego!!! Jest to typowy pies stróżujący, który potrzebuje dużej przestrzeni i ruchu. Delta wymaga również regularnych zabiegów pielęgnacyjnych: powinna być szczotkowana poza okresem linienia raz na tydzień. To wystarcza, aby była czysta i nie tworzyły się kołtuny, które później trudno rozczesać. W okresie linienia szczotkowanie powinno być codziennym zabiegiem pielęgnacyjnym. Dla Delty szukamy wyłącznie posesji z dużym obejściem – ma ogromne poczucie własności przedmiotów i terenu, dlatego nie nadaje się do trzymania w mieszkaniach. Trzeba jej okazywać dużo serca i ciepła, ale jednocześnie być stanowczym w wychowaniu. Musi mieć stały kontakt z całą rodziną. Sunia jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Do czasu zakończenia sprawy sądowej adopcja Delty nie jest możliwa, dlatego szukamy obecnie dla niej domu tymczasowego. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Dziubdziuś

 • pies
 • gmina Głogów
 • Wirtualny opiekun – Hania Dobraś
 • Dziubdziuś trafił do nas po otrzymaniu zgłoszenia o psiaku z ranną łapką, który schował się przed deszczem pod świerkami rosnącymi pod jedną z posesji poza naszym miastem. Na miejscu przywitała nas szczekająca, zziębnięta i przemoczona kula nieszczęścia. Psiak był tak głodny, że dał się bez problemu zabrać na smaczki do auta. Po wysuszeniu i nakarmieniu okazało się, że przywieziony psiak to całkiem żwawy senior. Jest bardzo wesołego usposobienia, a jak został przeniesiony z kojca do biura to nawet przestał wyć i skomleć. Ewidentnie domowy psiak, któremu zawalił się dotychczasowy bezpieczny świat. Po szczegółowym badaniu okazało się, że Dziubdziuś ma stawy w tragicznym stanie, kuleje na przednią prawą łapkę. Wszystko to nadrabia swoim rozbrajającym wszystkich charakterem. Być może problemy zdrowotne były powodem pozbycia się starszego psa? A może zawieruszył się komuś – tego nie wiemy. Nikt go jednak nie szuka. I chociaż jest naprawdę złotym psem – nie niszczy, nie szczeka, nie potrzebuje super długich spacerów zapewne już zostanie z nami na zawsze. Adopcje seniorów, mimo że dają wiele radości opiekunom, a przede wszystkim psom, należą do rzadkości. Dziubdziuś bardzo chętnie nawiązuje kontakt z nowymi ludźmi, ignoruje inne psy. Wychodzi na spacery poza teren Azylu z każdym chętnym wolontariuszem. Dla seniora szukamy opiekunów, którzy zaoferują Dziubdziusiowi mieszkanie / dom, w którym będzie mógł w cieple ucinać sobie drzemki. Dziubek jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany. Posiada czip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Arka

 • suczka
 • GSPZ Amicus
 • Wirtualny opiekun – Pan Paweł z Irlandii
 • Arka to panna rezolutna i rozważna. Nigdy pierwsza nie wykonuje ruchu, bacznie obserwuje co będzie się działo. Szybko odwzajemnia się pozytywnymi emocjami. Akceptuje inne psy wokół siebie, przy których czuje się pewniej i chętnie się z nimi bawi, dlatego szukamy dla niej domu, w którym już jest łagodny pies. Arka jest psem, u którego budujemy zaufanie do człowieka – dlatego nie nadaje się do mieszkania, idealny będzie ogrodzony otwarty teren, po którym będzie mogła swobodnie biegać. Przyszły opiekun Arki, zanim ją adoptuje będzie zobowiązany do kilku spotkań aby się zapoznać z psem. Arka potrzebuje domu cierpliwego, który pozwoli jej w swoim tempie zaakceptować nowe warunki bytowe. Jeszcze nie potrafi chodzić na smyczy. Jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Buczek

 • pies
 • GSPZ Amicus
 • Wirtualny opiekun – Beata Kuzia-Siwińska, Urszula Majdanska-Wachowicz, Teresa Przybylska, Prosiaczek Chrumek
 • Terier z wyglądu i zachowania. Biega, skacze kopie dołki i na dodatek uwielbia zwiewać. Wesoły, nadaktywny pies dla osób aktywnych, znających potrzeby terierów. To pies potrzebujący ruchu a nie spacerujący tylko pod blokiem 2 razy dziennie. Bardzo szybko i łatwo akceptuje nowe warunki i nowych opiekunów. Nie sprawdzony jak reaguje na koty, akceptuje natomiast inne psy. Ma tendencję do poszczypywania łydek. Wymaga pielęgnacji u psiego fryzjera. Potrafi chodzić na smyczy. Dla Buczka preferujemy dom / mieszkanie ale może również mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, musi mieć jednak stały kontakt z człowiekiem – jeżeli będzie się nudził znajdzie sposób aby wydostać się na świat poza ogrodzeniem. Jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany. Posiada czip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do naszego azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.
Pages:  123
error: Strona zablokowana przed kopiowaniem