Amica

 • Amica trafiła do nas z kocim katarem z ogródków działkowych. Dość szybko okazało się, że jest bardzo proludzką koteczką. Jak na kociaka przystało jest bardzo ciekawska, chodzi za człowiekiem i obserwuje co tam ten „DUŻY” robi. Pozwala się brać na ręce, ale z uwagi na wulkan energii, który w niej drzemie, za długo na nich nie posiedzi :) Z uwagi na młody wiek i rezolutne usposobienie potrzebuje dużo zabawy. Przyszły dom musi być przygotowany na zapewnienie Amice dużej dawki rozrywki. Zdarza się jej podgryzać ręce, dlatego trzeba będzie umiejętnie przekierowywać jej uwagę z rąk na zabawki. Na inne koty raczej nie reaguje, nie potrzebuje z nimi zbytniego kontaktu, ale też nie ma problemu, gdy obok niej znajduje się inny kot. Amica jest zachipowana, odrobaczona i zaszczepiona przeciw chorobom zakaźnym. Przyszły dom będzie zobowiązany do przeprowadzenia zabiegu kastracji. Kontakt w sprawie adopcji tel. 667966567.

Cybiska

 • …..

Garlic

 • …..

Mikołaj

 • kocur
 • GSPZ Amicus
 • Wirtualny opiekun – Mirka
 • …..

Uncja

 • …..

Boni

 • kotka
 • gmina Głogów
 • Wirtualny opiekun – Natalia Pracz
 • …..

Ogi

 • Ogi to bardzo charakterny kocur. Często sam inicjuje kontakt z człowiekiem, przymila się i oczekuje głaskania. Jednak zdarza mu się założyć nelsona i ugryźć, dlatego nie polecamy Ogiego do domu z małymi dziećmi. Ogi nie przepada za innymi kotami, próbuje pokazać swoją dominację i często wdaje się w bójki. Najlepiej byłoby, gdyby trafił do domu bez innych kotów. Szukamy dla niego domu, który zna dobrze kocią naturę i ma świadomość, że kot nie zawsze ma ochotę na bliski kontakt z człowiekiem. Ogi jest wykastrowany i zaszczepiony, posiada chip i książeczkę zdrowia. Test na Felv/Fiv – negatywny. Kontakt w sprawie adopcji 667966567.

Midas

 • kocur
 • GSPZ Amicus
 • Wirtualny opiekun – Agnieszka Mazur
 • Midas w wielkie mrozy przybłąkał się pod jeden z bloków mieszkalnych i tak trafił pod nasze skrzydła. W stosunku do ludzi jest kotem bardzo przyjaznym. Może nie jest 100% miziakiem, ma swoje zasady kontaktu, nie przepada za braniem na ręce, jednak śmiało można o nim powiedzieć, że lubi ludzi i pieszczoty. Natomiast w stosunku do innych kotów niestety nie pała miłością. Jest kotem o silnym charakterze i pozostałe koty próbuje sobie podporządkować. Duża liczba kotów w kociarni sprawia, że Midas nie czuje się tam dobrze. Często jest prowodyrem bójek i niesnasek. Dlatego szukamy dla niego domu bez innych zwierząt, gdzie nie będzie musiał udowadniać, że jest najsilniejszy. Midas jest wykastrowany, zaszczepiony, posiada chip i książeczkę zdrowia. Test na Felv/Fiv ma ujemny. Kontakt w sprawie adopcji 667966567.

Niki vel Ryszard

 • Ryszard trafił do nas w kiepskim stanie. Stan zapalny dziąseł i zębów uniemożliwiał mu jedzenie. Konieczne było usunięcie kilku zębów oraz długotrwałe leczenie dziąseł. Na szczęście bardzo dzielnie zniósł kurację i doszedł do pełni sił. Rysiu jest niesamowitym pieszczochem. Uwielbia leżeć na człowieku i przyjmować pieszczoty. Sam się o nie dopomina. Za innymi kotami nie przepada, ale jeśli nie wchodzą mu w paradę to je ignoruje. Najważniejszy jest dla niego bliski kontakt z człowiekiem. Dla Rysia szukamy spokojnego domu, najlepiej bez innych zwierząt. Doskonale odnajdzie się u samotnej osoby, do której będzie się mógł tulić i spędzać z nią niespiesznie czas. Jest wykastrowany i zaszczepiony, posiada chip i książeczkę zdrowia. Test Felv/Fiv – negatywny. Kontakt w sprawie adopcji 667966567.

Vespa

 • Vespa trafiła do nas z ropiejącą raną po zabiegu kastracji. Najprawdopodobniej została wykastrowana i bez żadnej opieki pozabiegowej od razu wypuszczona w miejscu, gdzie nie miała szans na zdobycie pożywienia. Na szczęście znalazły ją przypadkowe osoby i pomoc przyszła w porę. Vespa jest kicią bardzo nieufną. Trzyma się na uboczu, przy próbach kontaktu ucieka w bezpieczne miejsce. Aby mogła zsocjalizować się z człowiekiem potrzebowałaby nienachalnego i cierpliwego opiekuna. Nie ma gwarancji, że Vespa otworzy się i zaufa całkowicie człowiekowi, ale w spokojnym domu miałaby na to chociaż szansę. Kicia bardzo dobrze dogaduje się z innymi kotami. Jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana. Posiada chip i książeczkę zdrowia. Test Felv/Fiv – negatywny. Kontakt w sprawie adopcji 667966567.

Binia

 • kotka
 • gmina Głogów
 • Wirtualny opiekun – Agnieszka Mazur
 • Binia początkowo była bardzo wycofaną kicią. Kuliła się ze strachu przy każdej próbie kontaktu. Nie wiemy czy zaznała krzywdy ze strony człowieka czy po prostu nie miała z nim zbyt wiele kontaktu do tej pory, ale cierpliwie pracowaliśmy nad zbudowaniem wzajemnego zaufania. Binia zrobiła ogromne postępy w socjalizacji. Otworzyła się pięknie na człowieka. Ma jeszcze lęki przed pierwszym kontaktem, ale gdy widzi, że nic złego się nie dzieje zamienia się w mega pieszczocha. Uwielbia wtedy być głaskana, wzięta na ręce słodko się rozmrukuje. Boi się jeszcze gwałtownych ruchów, hałasu, zamieszania, dlatego szukamy dla niej domu, który zrozumie jej delikatną naturę i spokojnie pomoże jej się odnaleźć w nowym miejscu. Binia jest odrobaczona, zaszczepiona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Test Felv/FIV – negatywny. Kontakt w sprawie adopcji – 667966567.

Pili

 • kotka
 • gmina Głogów
 • Wirtualny opiekun – Bożena
 • Pili to dziewczyna z charakterrrem. Czasem miewa ochotę na krótkie pieszczoty, sama się przymila, ale bardzo szybko potrafi zmienić zdanie i pacnąć napominawczo łapką. Po takim łapoczynie znowu potrafi się ocierać o rękę i znowu nie wiadomo kiedy pacnąć. To zdecydowanie ona dyktuje warunki kontaktu z człowiekiem. To kotka dla koneserów, znawców skomplikowanej kociej natury. Nie nadaje się do domu z małymi dziećmi. Pili nie lubi innych kotów, szukamy dla niej domu bez innych zwierząt. Jest zaszczepiona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Test Felv/Fiv – negatywny. Kontakt w sprawie adopcji – 667966567.

Merida

 • Merida trafiła do nas w bardzo złym stanie. Miała złamaną szczękę i inne obrażenia spowodowane wypadkiem komunikacyjnym. Na początku z uwagi na uraz szczęki jadła tylko i wyłącznie mokre, zblendowane pokarmy. Po długim czasie rekonwalescencji Merida wróciła do pełni sił i trafiła do kociarni. Początkowo bardzo trudno było jej odnaleźć się w kociarnianej rzeczywistości. Większość czasu spędzała schowana w drapakowej dziupli. Jednak z czasem zaczęła nabierać odwagi i wychodzić z ukrycia. Merida nadal pozostaje kicią trochę wycofaną, nie szuka za bardzo kontaktu z człowiekiem, trzyma się z boku. Ale jest sposób, aby do niej dotrzeć. Jest mega łakomczuchem i wszelkiego rodzaju smaczki powodują, że się otwiera. Merida potrzebuje bardzo wyrozumiałego domu, takiego, który da jej czas na swobodne oswojenie się z nowym miejscem i nowymi ludźmi. To kicia skrzywdzona przez człowieka, ale my widzimy szansę by przy odpowiednim podejściu na nowo zaufała ludziom. Merida jest zaszczepiona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Test Felv/Fiv – negatywny. Kontakt w sprawie adopcji – 667966567.

Tebe

 • Tebe to nieśmiała i wycofana kicia. Na razie unika kontaktu z nieznajomymi, trzyma się na uboczu. Do osób które zna podchodzi z większym zaufaniem. Z innymi kotami dogaduje się bardzo dobrze. Mała potrzebuje bardzo cierpliwego domu, który pozwoli kici zaufać człowiekowi w jej własnym tempie. Najlepiej, aby w domu był inny kot, który pokaże jej, że człowiek to nic groźnego. Tebe jest wysterylizowana, odrobaczona i zaszczepiona, posiada chip i książeczkę zdrowia. Test FELV/FiV – negatywny. Kontakt w sprawie adopcji GSPZ Amicus tel. 667966567.
Pages:  12