Miejskie Schronisko we Wroblinie Głogowskim

Lypek

 • …..

Sinus

 • kocur
 • GSPZ Amicus
 • Wirtualny opiekun – Daniel Cholewa
 • Sinus to jeden z pięciu kotów odebranych interwencyjnie osobie,
  wobec której został wydany zakaz posiadania zwierząt. Gdy do nas trafił był bardzo wychudzony, zarobaczony, jego sierść była w opłakanym stanie. Dziś nie ma już śladu po wcześniejszych zaniedbaniach. Sinus już od pierwszych chwil zaufał ludziom. Okazał się pieszczochem jakich mało. Uwielbia ludzki dotyk i potrzebuje go niemal jak powietrza. Nie sposób przejść obok niego obojętnie. Potrzebuje więc kogoś, kto lubi czułość i bliskość okazywaną przez zwierzę. Sinus dobrze dogaduje się z innymi kotami, z psami nie miał u nas kontaktu, ale nie jest płochliwy i ma bardzo łagodne usposobienie, więc powinien zaakceptować też i psie towarzystwo. Szczęście da mu dom, w którym będzie kochany i w którym poświęci się mu dużo uwagi. Sinus jest odrobaczony i wykastrowany, posiada chip i książeczkę zdrowia. Test Felv/Fiv – negatywny. Kontakt w sprawie adopcji: 667966567.

Ralfik

 • …..

Aura

 • Aura to bardzo charakterna kotka. Na ogół bywa bardzo przymilna, sama wskakuje i mości sobie wygodne miejsce na kolanach, aby poddawać się niekończącym się pieszczotom. Miewa też momenty, kiedy zupełnie na głaskanie nie ma ochoty i okazuje to dość dobitnie. Potrafi wtedy podgryźć lub wymierzyć karniaka z łapy. Trzeba się więc liczyć z tym, że to ona wyznacza warunki kontaktu. Szukamy dla niej domu, w którym będzie jedynym pupilem i który rozumie, że kotka nie zawsze może mieć ochotę na bliskość. Aura jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Test Felv/Fiv – negatywny. Kontakt w sprawie adopcji: 667966567.

Bursa

 • Bursa to bardzo łagodna i przyjazna kotka. Uwielbia tulić się do człowieka, spędzać czas na kolanach i poddawać się pieszczotom. Ma spokojny charakter, czas spędza na dostojnym wylegiwaniu się, nie w głowie jej figle. Za innymi kotami w kociarni nie przepada, gdy jakiś się do niej zbytnio zbliży dostaje od razu reprymendę. Absolutnie nie nadaje się jako kot tzw. podwórkowy. Powinna zamieszkać w domu jako jedyny pupil, choć niewykluczone, że będzie umiała dogadać się z innym spokojnym kotem. Dla Bursy bardzo ważny jest człowiek, dlatego szukamy dla niej opiekunów, dla których kot też będzie ważnym członkiem rodziny. Doskonale odnajdzie się w spokojnym domu jako nakolankowy pieszczoch. Bursa jest zaszczepiona, wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Test FeLV/FIV – negatywny. Kontakt w sprawie adopcji: 667966567.

Flesz

 • Flesz, gdy trafił pod naszą opiekę miał za sobą dopiero co wykonany zabieg kastracji. Byliśmy przekonani, że ktoś go będzie szukał, przecież ktoś musiał go na taki zabieg zawieźć. Jednak mimo ogłoszeń nikt po niego się nie zgłosił. Flesz to bardzo przyjazny młody kocurek. Sam szuka kontaktu z człowiekiem, pozwala brać się na ręce. Jednak miewa momenty, w których nie ma ochoty na bliskość. Ma jeszcze w sobie dużo z kociaka, inne koty zaczepia do zabawy, bywa w tym dość namolny. Nie rozumie jeszcze, że nie każdy musi chcieć z nim brykać. Flesz może trafić do domu, gdzie jest już inny kot, ale równie dobrze odnajdzie się jako jedyny pupil. Przyszły dom musi się liczyć z tym, że Flesz będzie potrzebował dużej dawki zabawy. Jest wykastrowany i odrobaczony, posiada chip i książeczkę zdrowia. Test Felv/Fiv – negatywny. Kontakt w sprawie adopcji: 667966567.

Fruzia

 • Fruzia to około 4 miesięczna koteczka. Jest rezolutna, energiczna,
  wszędzie jej pełno. Jak każdy kociak uwielbia zabawy i gonitwy. Z innymi kotami utrzymuje przyjazne relacje. W stosunku do człowieka jest bardzo przymilna, pozwala brać się na ręce. Są momenty, że głaskana wręcz zasypia na ludzkich kolanach. Choć jest dla niej tyle ciekawych rzeczy wokół, że nie zawsze na nich wysiedzi. Fruzia może zamieszkać w domu, gdzie jest już inny kot. Odnajdzie się też w domu z małymi dziećmi. Jest zaszczepiona i odrobaczona, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przyszły dom będzie zobowiązany do przeprowadzenia zabiegu sterylizacji. Kontakt w sprawie adopcji – 667966567.

Shabi

 • Shabi trafiła pod naszą opiekę wraz ze swoją współtowarzyszką Fioną. Obydwie kotki mieszkały wcześniej przez około 3 lata w jednym domu. Badzo ciężko było im odnaleźć się w naszej kociarni. Początkowo były bardzo zestresowane i przez to rozdrażnione. Każda, nawet najmniejsza zmiana powodowała negatywny wpływ na ich samopoczucie. Musiało minąć sporo czasu zanim dziewczyny zaczęły w miarę normalnie funkcjonować w nowym dla nich środowisku. Shabi jest kotką bardzo przyjazną w stosunku do człowieka. Sama przybiega i dopomina się o pieszczoty. Jest przy tym bardzo gadatliwa. Nie przepada jednak za braniem na ręce. To ona wyznacza warunki kontaktu. Shabi jest ogromnym łakomczuchem i bardzo łatwo zjednać sobie jej sympatię poprzez wszelkiego rodzaju przysmaki. Zdecydowanie nie lubi się z innymi kotami, przez co często bywa rozdrażniona. Z uwagi na to, że łatwo wytrącić ją z równowagi zdecydowanie nie nadaje sie do domu z małymi dziećmi. Szukamy dla niej spokojnego domu, który da jej czas na aklimatyzację. To kotka dla znawców zmiennej kociej natury. Dobrze, gdyby trafiła do wspólnego domu razem ze swoją towarzyszką Fioną, ale nie jest to wymóg konieczny. Shabi jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana. Posiada chip i książęczkę zdrowia. Test FELV/FiV – negatywny. Kontakt w sprawie adopcji: 667966567.

Fiona

 • Fiona trafiła pod naszą opiekę wraz ze swoją współtowarzyszką Shabi. Obydwie kotki mieszkały wcześniej przez około 3 lata w jednym domu. Badzo ciężko było im odnaleźć się w naszej kociarni. Początkowo były bardzo zestresowane i przez to rozdrażnione. Każda, nawet najmniejsza zmiana powodowała negatywny wpływ na ich samopoczucie. Musiało minąć sporo czasu zanim dziewczyny zaczęły w miarę normalnie funkcjonować w nowym dla nich środowisku. Fiona jest kotką bardzo przyjazną w stosunku do człowieka. Reaguje na swoje imię, zawołana przybiega i poddaje się pieszczotom. Nie przepada za braniem na ręce, za to bardzo chętnie sama wchodzi na kolana. Widać, że potrzebuje bliskości człowieka. W kontaktach z innymi kotami bywa różnie. Niektórych nie lubi i zdarza się jej pacnąć innego kota łapką, a o niektóre się ociera i szuka kontaktu. Z uwagi na to, że łatwo wytrącić ją z równowagi zdecydowanie nie nadaje sie do domu z małymi dziećmi. Szukamy dla niej spokojnego domu, który da jej czas na aklimatyzację. Dobrze, gdyby trafiła do wspólnego domu razem ze swoją towarzyszką Shabi, ale nie jest to wymóg konieczny. Fiona jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana. Posiada chip i książęczkę zdrowia. Test FELV/FiV – negatywny. Kontakt w sprawie adopcji: 667966567.

Szymonia

 • Szymonia to bardzo charakterna młoda dama. Jest typowym jedynakiem, nie lubi innych kotów, dlatego ciężko jest się jej odnaleźć w naszej kociarni. Odstrasza inne koty warczeniem, prychaniem, a jak któryś nawet przez przypadek zbytnio się do niej zbliży, od razu dostaje karniaka z łapy. Przez konieczność przebywania wśród innych kotów ciągle jest poddenerowana. Natomiast w stosunku do człowieka Szymonia jest bardzo przyjazna. Bardzo chętnie sama przychodzi na pieszczoty, bez pytania ładuje się na kolana. Zdarza się jej podgryzać, dlatego nie powinna trafić do domu z małymi dziećmi. Bezwzględnie musi być jedynym pupilem w domu. Szymonia jest zaszczepiona, wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Test FeLV/FIV – negatywny. Kontakt w sprawie adopcji GSPZ Amicus tel. 667966567.

Cezik

 • kocur
 • GSPZ Amicus
 • Wirtualny opiekun – Magdalena Błaszak
 • Cezik to jeden z największych miziaków wśród naszych kocich podopiecznych. Uwielbia pieszczoty, a jeśli ich nie dostaje to sam się o nie upomina. Zdarza mu się jednak delikatnie podgryzać, dlatego nie powinien trafić do domu z bardzo małymi dziećmi. Cezik jest kotem pełnym energii, bardzo lubi gonitwy i zabawy z innymi kotami. Jeśli trafi do domu jako jedyny pupil trzeba będzie zapewnić mu codzienną porcję zabawy. Cezik jest odrobaczony i wykastrowany, posiada chip i książeczkę zdrowia. Test FeLV/FIV – negatywny. Przebywa w Głogowie pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Kontakt w sprawie adopcji: 667966567.

Orsej

 • Orsej to kot, który lubi być naj: najładniejszy, najważniejszy, najsilniejszy, najpierwszy. Nie nawiązuje przyjaźni z innymi kotami, dlatego źle znosi pobyt w kociarni. Jest ciągle rozdrażniony przez co wdaje się w częste bójki z kocimi towarzyszami. Jest typowym jedynakiem i szukamy dla niego domu, w którym będzie pięknym kocurem Numer Jeden. Orsej dla człowieka jest bardzo przymilny, chętnie przychodzi na pieszczoty. Czasem jednak potrafi pokazać swoją niezależność i chwycić zębami. To zdecydowanie kot dla koneserów i znawców kocich zachowań. Nie nadaje się do domu z małymi dziećmi. Orsej jest wykastrowany, odrobaczony i zaszczepiony, posiada chip i książeczkę zdrowia. Kontakt w sprawie adopcji: GSPZ Amicus, tel. 667966567.

Orfeusz

 • Orfeusz trafił pod naszą opiekę razem ze swoim bratem i mamą. Rodzinka pojawiła się pod jednym z supermarketów, gdzie przez jakiś czas była dokarmiana. Z uwagi na zbliżającą się wtedy zimę kocia rodzinka wylądowała u nas. Orfeusz jest dość nieufny w stosunku do człowieka, woli trzymać bezpieczny dystans. Chłopak potrzebuje czasu, żeby się otworzyć, dlatego szukamy dla niego cierpliwego opiekuna. Uwielbia zabawy kocimi wędkami podczas których zatraca się i pozwala się wówczas pogłaskać. Orfeusz może zamieszkać w domu, gdzie jest już inny kot. Bardzo dobrze dogaduje się z kocimi towarzyszami. Jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany, posiada chip i książeczkę zdrowia. Test FeLV/FIV – negatywny. Przebywa w Głogowie pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Kontakt w sprawie adopcji: 667966567.

Rusia

 • kotka
 • GSPZ Amicus
 • Wirtualny opiekun – Marta Woźniak
 • Rusia to bardzo nieufna koteczka. Woli zachować bezpieczną odległość i nie wdawać się w bliższe relacje z ludźmi. Natomiast bardzo odpowiada jej towarzystwo innych kotów. Rusia potrzebuje bardzo cierpliwego opiekuna, który nie będzie narzucał jej swojej obecności, da jej czas na spokojne zaaklimatyzowanie. Niewykluczone, że z biegiem czasu Rusia zaufa i się otworzy na człowieka. Dobrze też, gdyby trafiła do domu z innym kotem. Jest odrobaczona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Test FeLV/FIV – negatywny. Przebywa w Głogowie pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Kontakt w sprawie adopcji: 667966567.
Pages:  12
error: Strona zablokowana przed kopiowaniem