We love these dogs

Lenon

  • LENON został znaleziony jak leżał wycieńczony przy drodze na skraju lasu. Kilka dni intensywnego odkarmiania przeobraziło Lenona ze śpiącego misia w całkiem żwawego psiaka. Mimo swoich rozmiarów jest psem przyjacielskim i łagodnym także wobec obcych ludzi. Podczas spacerów dał się poznać jako wytrwały w podążaniu kilometrami ze swoim opiekunem (już brał udział w dog-trekkingu), a równocześnie jest niezwykle łagodnym i spokojnym psem chętnie polegującym na leżance. Najmocniej przywiązuje się do jednej osoby, ale lubi wszystkich odwiedzających azyl, po prostu przyjaciel całego świata –doskonale się sprawdzi w aktywnej rodzinie jako pies rodzinny, cierpliwy i tolerancyjny towarzysz dziecięcych zabaw. Lenon ma domieszkę krwi myśliwskiej, co udowadnia nam swoim pięknym śpiewem, szczególnie jak guzdramy się przy ubieraniu szelek spacerowych. Nie sprawdzi się w roli stróża, owszem, potrafi zasygnalizować szczekaniem obecność obcej osoby, ale na tym interwencja się kończy. Jest wyjątkowo przyjazny wobec obcych psów. Lenon błyskawicznie się uczy i jest obdarzony wielką chęcią współpracy z przewodnikiem, co sprawia, że szkolenie go to duża przyjemność. Bywa jednak uparty i nie zawsze ma ochotę wykonywać komendy. Wymaga łagodnego, lecz konsekwentnego podejścia a opiekun powinien być osobą asertywną, potrafiącą uszanować psie potrzeby, ale również nauczyć psa respektowania zasad wspólnego życia. Psiak ma dużo energii – przyszły opiekun musi liczyć się z koniecznością zapewnienia psu sporej dawki ruchu i pracy umysłowej. Lenon w domu będzie spokojny, wręcz leniwy. Nierzadko cały dzień spędzi drzemiąc na kanapie. Nadaje się więc również do życia w bloku. Należy jednak pamiętać o konieczności zapewnienia mu odpowiedniej dawki ruchu, bo w psie tym drzemią wielkie pokłady energii.To idealny towarzysz dla ludzi aktywnych. Chętnie wybierze się na wycieczkę pieszą czy rowerową. Ze względu na doskonały węch sprawdzi się nie tylko jako pomocnik w straży pożarnej czy policji jako pies ratownik poszukujący zaginionych ludzi. Nie sprawdzony jak reaguje na koty, ale jest duże prawdopodobieństwo, że instynkt myśliwski zwycięży i będzie koty ganiał. Może mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, ale musi mieć stały kontakt z człowiekiem. Nie wydajemy psów na tereny niezamieszkałe i opustoszałe. Nasze psy NIE MOGĄ być trzymane na uwięzi lub prowadzane na kolczatce! Lenon nie może być wykorzystywany do polowań! Jest zaszczepiony, odrobaczony oraz wykastrowany, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Brukselka

  • BRUKSELKA jest suczką bardzo sympatyczną i łagodną, wręcz uwielbianą przez wszystkich. Towarzyszy nam od dnia, kiedy została zabrana z pola kapusty, którego miała pilnować. Jest typowym psem sezonowym – przestarzałej rolniczej „tradycji”, w której bezpieczeństwo psa i opieka nad nim odchodzi w zapomnienie. Najważniejsze są uprawy, których pies ma pilnować przypięty łańcuchem do pola i mającym za schronienie np. beczkę… U nas Brukselka zaznała spokojnego snu w bezpiecznej budzie, nie musi spać czujnie w obawie, że podejdzie do niej dzikie zwierzę. W naszym Azylu Brukselka jest najważniejsza – dostaje regularnie karmę przeznaczoną dla psów (nie resztki z pańskiego stołu), jest regularnie wyprowadzana na spacery. Ma zapewnioną opiekę całą dobę, odwdzięcza się nam dobrym samopoczuciem, pięknie odrośniętą sierścią i radością kiedy wraca do kojca. W chwili obecnej nie jest do adopcji stałej – w jej sprawie prowadzone jest postępowanie prokuratorskie. Ale Brukselkę można zaadoptować tymczasowo. Sunia nie ma problemu z innymi psami, chętnie przebywa w ich obecności. Nie sprawdzona jak reaguje na koty. Potrafi chodzić na smyczy. Na spacery zabierana chętnie nawet przez młodzież. Może mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, ale musi mieć stały kontakt z człowiekiem. Nie wydajemy psów na tereny niezamieszkałe i opustoszałe. Brukselka jest zaszczepiona, odrobaczona, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa w Głogowie pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do Azylu na ul. Portową 1 lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Hirka

  • HIRKA nie miała łatwego życia. Przywiązała się do pewnej osoby, ale nie była wpuszczana do domu, nawet na podwórko. Żyła pod płotem, spała gdzie znalazła sobie schronienie i rodziła co cieczkę. Ot, wiejskie, polskie życie psa bezdomnego. Trafiła do naszego Azylu z czwórką swoich ok. 3 m-cznych córek. Hirka to niewielka, przyjazna sunia, która uwielbia kontakt z ludźmi, bardzo chętnie daje się głaskać. Wśród innych psów chce mieć opiekuna na wyłączność, przez co czasami doprowadza do sprzeczek. Ale Hirka delikatnie upomina się o uwagę, jest bardzo łagodna, więc może zamieszkać w domu ze starszymi dziećmi. Już umie chodzić na smyczy, prawie nie ciągnie, radzą sobie z nią nawet dzieci w wieku szkolnym. Toleruje wybrane psy, nie sprawdzona jak reaguje na koty. Szybko natomiast akceptuje nowych ludzi i warunki wokół siebie. Hirka szuka własnej kanapy i opiekuna z uporządkowanym stylem życia. Opiekun Hirki powinien pozwolić jej, aby we własnym tempie poznała i zaakceptowała wszystko, co nowe. Sunia nie nadaje się na całoroczne mieszkanie na zewnątrz – potrzebuje bliskości człowieka i własnego miejsca w domu/mieszkaniu. Nie wydajemy psów na tereny niezamieszkałe i opustoszałe. Nasze psy NIE MOGĄ być trzymane na uwięzi lub prowadzane na kolczatce! Jest zaszczepiona, odrobaczona, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus.. Zapraszamy do azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Busia

  • BUSIA to jedna z czterech córek Hirki. Początki szczenięcego życia spędziła obok ludzi, nikt jej nie głaskał, nie przytulał. Niestety brak socjalizacji spowodował, że Busia to nieśmiała, ale bardzo żywiołowa psinka. Jest bardzo ruchliwa, wszędzie jej pełno. Mieszkając w naszym azylu powoli jest już zaznajomiona z ludzką ręką, szelkami, smyczą i spacerami. Nadal w pierwszym kontakcie z człowiekiem jest lekko płochliwa. Potrzebuje trochę czasu, żeby zaufać i się otworzyć. Jeśli widzi, że nic złego się nie dzieje pozwala bez problemu wziąć się na ręce i głaskać. Busia to psi podrostek, który na początku znajomości potrzebuje dużo uwagi ze strony opiekuna, szczególnie przy poznawaniu zasad panujących w domu. Szuka domu, który da jej czas na oswojenie się z nową sytuacją w jej tempie, nic nie przyspieszając. Dobrze dogaduje się z innymi psami, nawet preferujemy dom gdzie będzie inny pies, który stanie się dla Busi kumplem do zabaw oraz doda jej odwagi. Busia nie nadaje się na całoroczne mieszkanie na zewnątrz – potrzebuje bliskości człowieka i własnego miejsca w domu/mieszkaniu. Nie wydajemy psów na tereny niezamieszkałe i opustoszałe. Nasze psy NIE MOGĄ być trzymane na uwięzi lub prowadzane na kolczatce! Busia jest zaszczepiona, odrobaczona, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus.. Zapraszamy do azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.

Miron

  • MIRON jest bardzo przyjacielskim psem o łagodnym charakterze, który szybko akceptuje wszystkie zmiany wokół siebie. Czasami lubi sobie poszczekać, ale też chętnie garnie się do głaskania. Tolerancyjny i wyrozumiały, pozwala na wykonywanie przy sobie zabiegów pielęgnacyjnych. Mimo większych rozmiarów jest psem, który może zamieszkać w domu z mniejszymi dziećmi. Idealny kompan do zabaw dla starszych dzieci, małe może niechcący przewrócić. Akceptuje inne psy wokół siebie, nie sprawdzony jak reaguje na koty. Na spacerach ignoruje obce psy, a zaczepiony chętnie podejmuje się zabawy. Uwielbia wodę, bez względu czy jest to kałuża czy potoczek. Jest bardzo inteligentnym psem, wymagającym spokojnego prowadzenia. Przyszły opiekun Mironka musi być osobą spokojną i cierpliwą, w sytuacji wywierania na nim przymusu (nie tolerujemy awersyjnych metod szkolenia) pies się wycofuje. Może mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, ale musi mieć stały kontakt z człowiekiem. Nie wydajemy psów na tereny niezamieszkałe i opustoszałe. Nasze psy NIE MOGĄ być trzymane na uwięzi lub prowadzane na kolczatce! Potrafi chodzić na smyczy wręcz idealnie. Jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus. Zapraszamy do azylu lub prosimy o kontakt telefoniczny 667 966 567.
List of possible attributes:
  • count -  How many animal posts to show  on page
  • post_id - Show only specific animal from specified post id (post id)
  • parent - Show child posts only from specified parent page (parent page id)
  • paging - Show posts pagination at bottom of page? (true, false)