ADPOTOWANE ZWIERZĘ KOCHA MOCNIEJ
Znajdowanie nowych domów dla psów i kotów przebywających w azylu, przytulisku bądź w domach tymczasowych to zadanie priorytetowe dla naszego Stowarzyszenia. W tej ciężkiej pracy ogromnie wspierają nas nasi Przyjaciele: osoby, które adoptowały już ze Stowarzyszenia zwierzaka lub są po prostu pozytywnie zakręconymi zwierzolubami. Naszym stałym elementem stały się adopcje plenerowe, podczas których każdy chętny aby adoptować psa, może z bliska się z nim zapoznać. Pomocą przy akcjach adopcyjnych służą lokalne rozgłośnie radiowe, portale internetowe, lecznice weterynaryjne, sklepy zoologiczne oraz inne instytucje. Nasi podopieczni zasiedlili już każdy zakątek Polski, ale również mieszkają w Niemczech, Danii, Wielkiej Brytanii, Holandii. Każdy chętny na adopcję psa, może z bliska się z nim zapoznać na organizowanych przez Stowarzyszenie imprezach plenerowych lub na coniedzielnym spacerze psiaków Azylowych. Do zapoznania się z kotami zapraszamy do Przytuliska lub naszych Domów Tymczasowych.
Przekaż swój 1% bezdomnym zwierzętom
W celu zmniejszenia bezdomności zwierząt Stowarzyszenie prowadzi akcję sterylizacji i kastracji wszystkich bezdomnych psów i kotów przebywających w azylach, domach tymczasowych oraz w prowadzonym przytulisku dla kotów. W sytuacji, kiedy do adopcji wydawany jest młody pies lub kot, do wykonania zabiegu zobowiązany jest nowy opiekun.
Stowarzyszenie kontynuuje w ramach możliwości finansowych również akcję sterylizacji kotów wolnobytujących oraz psów należących do osób bezdomnych. Zabiegi finansowane są głównie ze środków pozyskanych z odpisu 1% PDOF.
Stowarzyszenie AMICUS informuje i namawia właścicieli pupili do udziału w corocznej akcji pt. „Marzec – Ogólnopolskim Miesiącem Sterylizacji Zwierząt”, w której licznie i chętnie udział biorą lecznice weterynaryjne z miasta Głogowa.
Interwencje
GSPZ AMICUS walczyło razem z Powiatowym Inspektorem Weterynarii (niekiedy również przy wsparciu Policji) o prawa zwierząt na terenie miasta i gminy Głogów. Interwencje podejmowane były w sprawach niehumanitarnego traktowania zwierząt domowych, bezdomnych oraz gospodarskich.
Członkowie naszego Stowarzyszenia sukcesywnie odbywają szkolenia na Inspektorów ochrony zwierząt. W naszych szeregach działa 8 Inspektorów profesjonalnie przygotowanych do przeprowadzania interwencji w obronie zwierząt towarzyszących, gospodarskich oraz dzikich.
KARIM: w dniu odebrania i … gotowy do adopcji
GRACJA: w dniu odebrania i … gotowa do adopcji
CZOK
hipek